گام اول | ثبت نام ربات بوسیله @BotFather

در این آموزش می آموزیم که چگونه ربات خود را به وسیله @BotFather ثبت نماییم؟

همانطور که می دانید وقتی که میخواهید یک وب سایت راه اندازی کنید حداقل به یک نام Domain و یک فضای میزبانی وب یا همان host نیاز داریم، اولین گام برای راه اندازی یک ربات تگلرامی ثبت نام یا رزرو نامی است که میخواهیم به عنوان نام ربات خودمان قرار بدهیم.

برای این کار شرکت تلگرام اقدام به ارائه یک ربات به نام BotFather نموده است که بوسیله آن می توانیم نام ربات خودمان را ثبت یا رزرو نماییم برای اینکار مراحل زیر را باید انجام دهید.

 

ثبت ربات بوسیله botfather

ثبت ربات بوسیله botfather

 

  1. وارد بخش جستجوی تلگرام خود شده و عبارت BotFather را جستجو نمایید.
  2. ربات BotFather که کنار آن تیک آبی نیز زده شده است را انتخاب نموده و استارت یا شروع را می زنیم.
  3. با ارسال دستور /newbot از شما پرسیده می شود که عنوان ربات خود را چه میخواهید قرار دهید ، عنوان ربات همان عبارت فارسی ای است که در بالای ربات شما نمایش داده خواهد شد به طور مثلا فروشگاه پوشاک الهام
  4. در سوال بعدی از شما میخواهد تا آدرس ربات خود را تعیین نمایید، آدرس ربات شما همانند آدرس یک کانال منحصر به فرد بوده و امکان تغییر آن وجود ندارد ضمنا حتما سه حرف انتهایی آدرس شما باید با عبارت Bot به اتمام برسد پیشنهاد می کنیم برای زیباتر شدن نام ربات خودتان اگر از چند کلمه تشکیل شده است حرف اول هر کلمه را بزرگ درج نمایید به طور مثلا ElhamShopBot که کاربران بهتر آن را به خاطر بسپارند.
  5. در صورتیکه که نام شما تکراری نمایش با پیامی شبیه به پیام زیر مواجه شده و به معنای اتمام فرایند ثبت نام ربات می باشد و شما توانسته اید توکن را دریافت نمایید.
  6. توکن شامل عبارت تشکیل شده از حروف و عدد های مختلفی بعد از عبارت API: می باشد.

نظرات 0

پاسخ دهید