گام دوم | اتصال ربات به سرور مبتکر

در گام اول آموختیم که چگونه نام ربات خود را بوسیله ربات @BotFather ثبت نماییم، اما بعد از زدن دکمه استارت یا شروع می بینید که هیچ اتفاقی رخ نمیدهد در این مرحله شما باید با تهیه یک سرور و کد نویسی پیشرفته نسبت به تعریف رفتار هایی که میخواهید رباتتان انجام دهد اقدام نمایید بدلیل اینکه از لحاظ هزینه و تخصص این کار برای همه افراد میسر نمیباشد گروه فناوری اطلاعات و تبلیغات مبتکر اقدام به ارائه یک سرویس آسان نموده است که این فرایند به دور از دانش تخصصی برنامه نویسی قابل انجام باشد.

مبتکر بات ربات تلگرام

برای این کار گام های زیر را انجام میدهیم

 1. از بخش جستجوی تلگرام خود آدرس @MobtakerBot را جستجو و آن را انتخاب نمایید.
 2. با زدن دکمه استارت یا شروع در گام اول نام شما را درخواست می کند که نام خود را به فارسی وارد نمایید تا در صورت نیاز بخش پشتیبانی بتواند نام شما را صدا بزند!
 3. پس از ارسال نام ، شماره تلفن همراه شما درخواست می شود که شماره شما نام کاربری شما خواهد بود و پیامک های مربوطه به این شماره ارسال خواهد شد.
 4. ثبت نام شما به اتمام رسیده و احتمالا پیامک اتمام ثبت نام را هم دریافت کرده اید.
 5. حالا بر روی دکمه سرویس ها کلیک می کنیم.
 6. دکمه تعریف ربات را انتخاب کنید.
 7. در پاسخ به سوال اول توکن ربات را که در گام اول توسط @BotFather دریافت نموده اید وارد نمایید.
 8. در صورتیکه توکن معتبر باشد نام ربات ، عنوان ربات و وضعیت اتصال به سرور مبتکر به شما نمایش داده می شود که در صورتیکه اتصال با موفقیت انجام شده باشد از شما خواسته می شود تا نوع ربات خود را مشخص نمایید که فروشگاه را بزنید.
 9. در سوال بعدی دسته بندی فروشگاه را از شما سوال می پرسد که فروشگاه را مجدد انتخاب نمایید.
 10. و در گام آخر آدرس کانال شما یعنی همان عبارت لاتینی که با @ شروع می شود را از شما سوال می کند و فرایند تعریف و راه اندازی ربات به اتمام می شد.
 11. حالا کافیست تا مجدد ربات خود را استارت نمایید تا شگفت زده شوید

نظرات 0

پاسخ دهید